Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gaziantep'teki Kuş Gribi Şüphesi Negatif Çıktı

Collapse
X
 
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Gaziantep'teki Kuş Gribi Şüphesi Negatif Çıktı

  Gaziantep'teki Kuş Gribi Şüphesi Negatif Çıktı
  30 Mart 2007

  Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde Kuş Gribi Şüphesiyle Müşahede Altına Alınan 5 Çocukta Hastalığa Rastlanmadı. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ömer Arpacıoğlu, Kuş Gribi Olmadıkları Belirlenen Çocukların Bugün Taburcu Edileceğini Söyledi.

  Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde kuş gribi şüphesiyle müşahede altına alınan 5 çocukta hastalığa rastlanmadı. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ömer Arpacıoğlu, kuş gribi olmadıkları belirlenen çocukların bugün taburcu edileceğini söyledi.

  Önceki gün Karkamış İlçesi Soylu Köyü'nde aniden rahatsızlanan 5 çocuk aileleri tarafından Gaziantep Çocuk Hastanesi'ne kaldırılmış ve burada yapılan ilk muayenenin ardından çocuklar kuş gribi şüphesiyle Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edilmişlerdi. Hastanede özel bir odada müşahede altına alınan 5 çocuktan alınan numunelerde kuş gribi hastalığına rastlanmadı.

  Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ömer Arpacıoğlu, bugün düzenlediği basın toplantısında 5 çocukta da kuş gribine rastlanmadığını belirterek, "Hastanemize kuş gribi şüphesiyle getirilen 5 hasta üzerinde yaptığımız tahlillerde kuş gribine rastlamadık. Ancak yinede net sonuç alabilmek için numuneleri Ankara'ya gönderdik. Sonuçlar gelene kadarda hastaları özel olarak ayırdığımız izole odasında tuttuk. Ankara'da yapılan incelemeler neticesinde sonuçlar negatif çıktı. Yani 5 hastamızda da kuş gribine kesinlikle rastlanmamıştır. Sağlık durumları çok iyi olan 5 hastamızda bugün taburcu edilecektir" dedi.

  Hastanede tedavi gören çocuklardan Esmanur Yalçın, hasta olduğu gün çok korktuğunu ifade ederek, "Bizim hasta olduğumuzu söyledikleri zaman çok korktum. Ama kuş gribi olmadığımızı söyledikleri zaman çok sevindim. Aileme yeniden kavuştuğum için çok mutluyum" dedi.

  Anne Belma Yalçın ise çocuğunun hastalandığı gün büyük üzüntü duyduğunu anlatarak, "Kızım okula gittiği zaman tekrar eve gönderdiler ve hasta olduğunu söylediler. Oradan da bizi hastaneye gönderdiler. Kuş gribi şüphesiyle bakılan çocuğumun hastalığı kapmaması bizi çok sevindirdi. Böyle bir hastalığın olmaması çocukları da bizi de çok sevindirmiştir" diye konuştu.

  http://www.haberler.com/gaziantep-te...-cikti-haberi/

  http://www.flutrackers.com/forum/sho...15&postcount=3
  ...when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth. - Sherlock Holmes
Working...
X